Bahçeşehir çiçekçi - Bahçeşehir çiçekçiler - Çiçekçide - Çiçek çiçekçiden alınır! Tel: 0532 271 48 64

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Bahçeşehir çiçekçi - Bahçeşehir çiçekçiler

İstanbulAvrupa > Çim Çiçekçilik
Bahçeşehir çiçekçi - Bahçeşehir çiçekçiler
Bahçeşehir çiçekçi olarak 7/24 açık çiçekçiyiz. En uygun
buket, aranjman, gelin arabası süsleme, çelenk, teraryum, ,
kaktüs çeşitleri, düğün & davet Organizasyon. Bizi aramadan
karar vermeyin. Selahattin Keleş
Bahçeşehir Çiçek Çiçekçilik - Selahattin Keleş
Bahçeşehir Çiçek Siparişi
Bahçeşehir Çiçekçi, Selahattin Keleş. Bahçeşehir Her Yerine Geniş Dağıtım Ağımız ile Çiçek
Servisi Yapıyoruz, Diğer Siteler Gibi Gün içerisinde Değil 1 Saat içinde Hızlı Çiçek Teslimatı Yapıyoruz.
Özel Günlerinizde (Yıl Dönümü, Doğum Günü, Hasta Ziyareti) Kişiye Özel Çiçek Tasarımı ile
Memnuniyet Garantisi Veriyoruz, Bahçeşehir Yerel Çiçekçi Olarak En Uygun Çiçek Fiyatı Ve Adrese Hızlı
Teslimat Yapıyoruz.
Bahçeşehir Çiçekçi, Bahçeşehir Çiçek Siparişi
Bahçeşehir çiçek siparişlerinizi özenle hazırlayan selahattin keleş Çiçek, hızlı teslimat seçeneği ile sizlerle. Bahçeşehir çiçekçi arayışınızda her zaman yanınızda olan çim Çiçekçilik, dilediğiniz gün dilediğiniz saatte kapınızda! Birbirinden zevkli çiçek sepetlerine göz atabilir sevdiklerinize hoş bir jest yapmak üzere online sipariş edebilirsiniz. Bahçeşehir çim çiçekçilik selahattin keleş.

Gülün Anatomisi, Hepimizin çok sevdiği, mis kokulu ve rengarenk mucize çiçekler. Hem görüntüleri hem de muhteşem ötesi kokuları ile bütün insanların gönlüne giren bu çiçekler bütün dünyaya mal olmuş ve çok sevilmişlerdir. Yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde bu güzel çiçeklerin varlığının çok eski tarihlere dayandığı ortaya çıkarılmıştır. Yapılan arkeolojik kazılar neticesinde 40 milyon yaşında gül fosillerine rastlanmıştır. Bu da günümüzden çok eski tarihlerde bile gülün varlığına, belki de insanlar yokken bile bu çiçeğin var olduğuna işaret etmektedir.
Güller bazı medeniyetler için oldukça önem arz eden çiçeklerden biridir. Özellikle Çinliler gül ile çok ilgilenmiş ve bu çiçeğe ayrı bir önem vermişlerdir. Bütün dünyanın tanıdığı Çinli düşünce adamı olan Konfüçyus, sadece Saray Kütüphanesi'nde gülleri ve yetiştiriciliğini konu edinen 500'den fazla eser bulunduğundan bahsetmiştir. Yine Konfüçyüs' e göre özellikle Zhou Hanedanlığı döneminde Çin'de güllere çok önem verildiği ve hanedanlığın her yerinde güllerin yetiştirildiğini belirtmiştir. Mısırlılar için de gül çok önemlidir. Özellikle Kleopatra ve Nefertiti'nin sürekli gül banyosu yaptıkları ve dillere destan güzelliklerini buna borçlu oldukları söylenmektedir. Ayrıca Kleopatra'nın Roma İmparatorluğu'nun efsane Generali Marcus Antonius'u etkileyebilmek adına yollarına gül yaprakları serdiği rivayet edilmektedir. Ayrıca yapılan kazılar neticesinde Mısır Firavunu Thutmose'nin mezarında bulunan hiyerogliflerde gül şekillerine rastlanmıştır. Bu da gülün Mısırlılar için ne derece önem arz ettiğini anlatmaya yetecek bir örnektir.
Son olarak belirtmek gerekirse, Türk İslam Medeniyeti için de bu çiçeğin yeri farklıdır. Bunun en önemli sebeplerinden birisi, İslam inancına göre Hz. Muhammed'in terinin gül koktuğu düşüncesidir. Bu yüzden İslam inancı taşıyanlar güle oldukça önem vermektedirler. Hatta söylentiye göre Osmanlı İmparator'u Fatih Sultan Mehmet'in sırf Hz. Muhammed'e daha yakın olmak istediği için devamlı gül kokladığı bile söylenmektedir. Ayrıca aynı Fatih Sultan Mehmet'in Ayasofya Cami'sini de devamlı gül suyu ile yıkattığı da bilindiğine göre güller Türk-İslam Medeniyeti için oldukça önemlidir diyebilmek mümkündür.
Anlaşılacağı üzere gül hepimiz için değerli ve önemli bir çiçektir. Gerek kokusu gerekse görüntüsü ile kendisini bize sevdiren bu önemli çiçeğin en güzel çeşitlerini evlerinizde misafir etmek isterseniz Bahçeşehir Çiçekçi'yi mutlaka ziyaret edin. Güllerin ve değişik türde çeşit çeşit çiçeğin en kalitelisini her zaman bulabileceğiniz Bahçeşehir Çiçekçi sizleri ağırlamaktan büyük bir onur duyacaktır.
Bahçeşehir Hemen Çiçek Siparişi Verin
Bahçeşehir çiçekçi
Çim Çiçekçilik Selahattin Keleş
İstanbul Bahçeşehir Çiçekçi Olarak 25 yıldır Çiçek sektöründe
Faaliyet Göstermekteyiz, Yılların Bilgi Ve Birikimiyle Değerli Müşterilerimizin
Memnuniyeti Her Zaman Önceliğimiz Olmuştur, Özgün Çiçek Tasarımlarımız ile
Sizlere En Güncel Çiçek Modellerimizi Sunuyoruz.
 
cicekcide.com - 0532 27 48 64 - 0539 450 97 79 - 0542 272 64 99
İçeriğe dön | Ana menüye dön